ПАМ’ЯТКА НА ЛІТНІ КАНІКУЛИ

Дата: 16.06.2022 15:03

Шановні батьки!

Розпочалися літні канікули, на які з нетерпінням чекали Ваші діти. Не забувайте, будь ласка, про безпеку своїх дітей, піклуйтеся про їх здоров'я, залучайте до виконання домашніх обов’язків та обов’язково тримайте під контролем проведення дозвілля синів і доньок за межами дому.

Пам'ятайте, що саме Ви несете відповідальність за їхнє життя та здоров'я.

Пам'ятка безпечної поведінки під час літніх канікул для дітей:

• Гратися можна лише в призначених для цього місцях.
  • Небезпечними для ігор можуть бути сходи, підвали, горища, будівельні майданчики, де є висока ймовірність отримати травми й каліцтва різного ступеня тяжкості.
  • Під час ігор не варто демонструвати свою хоробрість одноліткам, стрибаючи з великої висоти, пірнаючи з крутих схилів на велику глибину та вибираючись високо на дерева.
  • Не слід брати в руки незнайомі предмети, кидати їх у вогонь, гратися ними. Найкраще повідомити про місце їхнього знаходження дорослим.
  • Під час відпочинку на узбережжях обов'язково дотримуватися правил поведінки на воді та поблизу неї.
  •  Після контакту зі свійськими тваринами добре вимити руки з милом.

Зважаючи на реалії сьогодення, надважливим є питання безпеки дітей в умовах воєнного стану:

– Не можна виходити на вулицю в період дії комендантської години чи під час повітряної тривоги;

– Обговорити місця безпечного схову та шляхи прямування до них у разі авіаударів чи іншої атаки з боку ворога;

– Триматися подалі від вікон і дотримуватися правил двох стін;

– Стежити за рівнем заряду телефону та інших гаджетів;

– При виявленні озброєних людей, військової техніки, масових заворушень, варто залишити це місце та негайно повідомити дорослих;

– Категорично забороняється піднімати чи переносити знайдені на вулиці іграшки, мобільні телефони та інші речі, оскільки це можуть бути замасковані вибухонебезпечні пристрої. Обовязково повідомити дорослих про знахідку.

Правила дорожнього руху:

•  ходити тільки по правiй сторонi тротуару;

•  дорогу переходити не поспiшаючи;

• не можна переходити дорогу навскіс;

•  переходячи дорогу, слiд подивитися налiво, а дiйшовши до середини,  зупинитися i подивитися направо;

•  якщо не встигли перейти вулицю i рух транспорту почався, слiд зупинитися на серединi вулицi й зачекати припинення руху;

•  якщо немає тротуарiв, слiд триматися лiвого боку дороги, тобто йти назустріч транспорту, що рухається.

Правила електробезпеки:

•  під час вимикання електроприладiв забороняється витягувати вилку з  розетки за шнур;

•  категорично забороняється користуватися електроприладами, в яких знайдено несправнiсть;

•  не торкатися мокрими руками електроприладiв, якi знаходяться під  напругою;

Пам’ятайте: зовнiшнiми ознаками несправностi електропроводки або приладiв є специфiчний запах пiдгораючої iзоляції, з’явлення іскри, перегрівання штепсельних розеток i вилок.

Вибухонебезпечні предмети:

• до виявлених вибухонебезпечних предметiв нi в якому разi не можна торкатися, перекладати, розряджати, зберiгати;

• виявивши вибухонебезпечнi предмети, необхiдно термiново повiдомити поліцiю.

Правила протипожежної безпеки:

• дотримуйтеся правил протипожежної безпеки в спекотну погоду;

• гра з вогнем — одна із причин пожежi;

Правила поведiнки на водi:

• купатися можна лише в сонячну й безвiтряну погоду;

• купатися дозволяється тiльки у спецiально вiдведених мiсцях;

• людинi, яка не вмiє плавати,забороняється заходити в воду глибше, нiж по пояс;

• iгри та пустощi у водi небезпечнi для життя;

• не забруднюйте воду та берег;

• не подавайте хибних сигналiв тривоги;

• не користуйтеся надувними матрацами, катерами та iншими предметами, якi не призначенi для плавання;

Правила культури поведінки у громадських місцях:

• завжди прагнiть бути культурною людиною;

• поступайтеся мiсцем людям похилого вiку;

• поважайте старших, будьте взаємоввічливими

Категорично забороняється:

• ходити територiями новобудов;

• купатися без нагляду дорослих;

• розпалювати вогнище в лiсi та поблизу лiнiй електропередач;

• їздити на велосипедi на тiй частинi дороги, де рухається транспорт.

Гарного вам відпочинку! Бережіть себе!

Берестечківської міської ради