ПАМ’ЯТКА НА ЛІТНІ КАНІКУЛИ

Дата: 16.06.2022 15:09

Шановні батьки! Розпочалися літні канікули, на які з нетерпінням чекали Ваші діти. Не забувайте, будь ласка, про безпеку своїх дітей, піклуйтеся про їх здоров'я, залучайте до виконання домашніх обов’язків та обов’язково тримайте під контролем проведення дозвілля синів і доньок за межами дому.

Пам'ятайте, що саме Ви несете відповідальність за їхнє життя та здоров'я.

Пам'ятка безпечної поведінки під час літніх канікул для дітей:

Гратися можна лише в призначених для цього місцях.

Небезпечними для ігор можуть бути сходи, підвали, горища, будівельні майданчики, де є висока ймовірність отримати травми й каліцтва різного ступеня тяжкості.

Під час ігор не варто демонструвати свою хоробрість одноліткам, стрибаючи з великої висоти, пірнаючи з крутих схилів на велику глибину та вибираючись високо на дерева.

Не слід брати в руки незнайомі предмети, кидати їх у вогонь, гратися ними. Найкраще повідомити про місце їхнього знаходження дорослим.

Під час відпочинку на узбережжях обов'язково дотримуватися правил поведінки на воді та поблизу неї.

Після контакту зі свійськими тваринами добре вимити руки з милом.

Зважаючи на реалії сьогодення, надважливим є питання безпеки дітей в умовах воєнного стану:

– Не можна виходити на вулицю в період дії комендантської години чи під час повітряної тривоги;

– Обговорити місця безпечного схову та шляхи прямування до них у разі авіаударів чи іншої атаки з боку ворога;

– Триматися подалі від вікон і дотримуватися правил двох стін;

– Стежити за рівнем заряду телефону та інших гаджетів;

– При виявленні озброєних людей, військової техніки, масових заворушень, варто залишити це місце та негайно повідомити дорослих;

– Категорично забороняється піднімати чи переносити знайдені на вулиці іграшки, мобільні телефони та інші речі, оскільки це можуть бути замасковані вибухонебезпечні пристрої. Обовязково повідомити дорослих про знахідку.

Правила дорожнього руху:

•  ходити тільки по правiй сторонi тротуару;

•  дорогу переходити не поспiшаючи;

• не можна переходити дорогу навскіс;

•  переходячи дорогу, слiд подивитися налiво, а дiйшовши до середини,  зупинитися i подивитися направо;

•  якщо не встигли перейти вулицю i рух транспорту почався, слiд зупинитися на серединi вулицi й зачекати припинення руху;

•  якщо немає тротуарiв, слiд триматися лiвого боку дороги, тобто йти назустріч транспорту, що рухається.

Правила електробезпеки:

•  під час вимикання електроприладiв забороняється витягувати вилку з  розетки за шнур;

•  категорично забороняється користуватися електроприладами, в яких знайдено несправнiсть;

•  не торкатися мокрими руками електроприладiв, якi знаходяться під  напругою;

Пам’ятайте: зовнiшнiми ознаками несправностi електропроводки або приладiв є специфiчний запах пiдгораючої iзоляції, з’явлення іскри, перегрівання штепсельних розеток i вилок.

Вибухонебезпечні предмети:

• до виявлених вибухонебезпечних предметiв нi в якому разi не можна торкатися, перекладати, розряджати, зберiгати;

• виявивши вибухонебезпечнi предмети, необхiдно термiново повiдомити поліцiю.

Правила протипожежної безпеки:

• дотримуйтеся правил протипожежної безпеки в спекотну погоду;

• гра з вогнем — одна із причин пожежi;

Правила поведiнки на водi:

• купатися можна лише в сонячну й безвiтряну погоду;

• купатися дозволяється тiльки у спецiально вiдведених мiсцях;

• людинi, яка не вмiє плавати,забороняється заходити в воду глибше, нiж по пояс;

• iгри та пустощi у водi небезпечнi для життя;

• не забруднюйте воду та берег;

• не подавайте хибних сигналiв тривоги;

• не користуйтеся надувними матрацами, катерами та iншими предметами, якi не призначенi для плавання;

Правила культури поведінки у громадських місцях:

• завжди прагнiть бути культурною людиною;

• поступайтеся мiсцем людям похилого вiку;

• поважайте старших, будьте взаємоввічливими

Категорично забороняється:

• ходити територiями новобудов;

• купатися без нагляду дорослих;

• розпалювати вогнище в лiсi та поблизу лiнiй електропередач;

• їздити на велосипедi на тiй частинi дороги, де рухається транспорт.

Гарного вам відпочинку! Бережіть себе!

Берестечківської міської ради