A A A K K K
для людей із порушенням зору
Берестечківська міська рада
Волинська область, Луцький район

Новини

Дата: від до Скинути

Інформує Горохівське відділення Луцького районного відділу ДУ «Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України»

Інформує Горохівське відділення Луцького районного відділу ДУ «Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України»

ЛАЙМ: КРАСИВА НАЗВА НЕБЕЗПЕЧНОГО ЗАХВОРЮВАННЯ. Хворобу Лайма викликають спірохети (увага латинська мова!) Borreliaburgdorferi, що передаються людині від інфікованих кліщів. Є дані, що в деяких регіонах України вражені близько 70% кліщів з усієї популяції, тому шанси заразитися на Лайм-бореліоз доволі високі. Хоча з іншого боку, на щастя, далеко не всі інфіковані кліщі передають спірохети при укусі. Отож, про що необхідно пам’ятати, вирушаючи до лісу по гриби, на пікнік або ж на дачу: по-перше, профілактика укусу! Завжди краще попередити проблему, ніж потім її вирішувати. Необхідно вдягати світлий одяг з гладкою поверхнею (на ньому краще видно кліщів, до того ж, їм важче зачепитися) та довгими рукавами, бажано з манжетами, які щільно облягають кисті рук. Те саме стосується і штанів: вони мають бути довгі і заправлені в шкарпетки або високе взуття. Обов’язковий головний убір та обробка одягу акарицидами (протикліщовими засобами). Остерігайтеся високої трави та кущів, намагайтесь триматися центру стежки та обов’язково оглядайте себе після виїздів на природу. Особливу увагу слід приділити області пахв, вушних раковин, шиї, живота і паховій зоні. Ці ділянки з найбільш тонкою шкірою і великою кількістю кровоносних судин особливо довподоби кліщу. Якщо ж нічого не допомогло і якийсь дуже спритний та хитрий кліщ все ж таки зумів пройти захист та вкусити вас, ні в якому разі не намагайтеся позбутися кліща самостійно! Забудьте про олію, горілку та інші «народні методи» і, закликаємо, не читайте способи вилучення кліща в домашніх умовах на форумах в інтернеті. Професійно вилучити кліща так, щоб не лишилося вусиків і лапок, зможе лише лікар. Кліща витягли, що далі? Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб здійснює мікроскопію знятих з людини кліщів. Лабораторно досліджують цілих неушкоджених, живих кліщів після видалення з тіла людини. В місті Луцьку їх прийом здійснюється щоденно (крім вихідних) за адресою: проспект Волі, 55 (контактний телефон 23-39-41, 23-39-60). Для лабораторних досліджень видаленого кліща необхідно помістити на шматок вологої марлі у флакон або іншу невелику скляну ємність. При неможливості швидкої (в день видалення) доставки матеріалу в лабораторію, кліща потрібно зберігати в умовах холодильника при +4-8*С не довше 3-х діб. Будьте відповідальними за своє здоров’я!

09:43 09.05.2023

ОГОЛОШЕННЯ

ОГОЛОШЕННЯ

Відповідно до РОЗПОРЯДЖЕННЯ міського голови від 27 квітня 2023 р. № 84 «Про проведення громадського обговорення  щодо перейменування вулиць та провулків Берестечківської територіальної громади» оголошуються громадські слухання, щодо перейменування вулиць населених пунктів Берестечківської територіальної громади згідно з графіком:

11:07 28.04.2023

ВІДБУЛАСЯ XXV ПОЗАЧЕРГОВА СЕСІЯ БЕРЕСТЕЧКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ВОСЬМОГО СКЛИКАННЯ 

ВІДБУЛАСЯ XXV ПОЗАЧЕРГОВА СЕСІЯ БЕРЕСТЕЧКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ВОСЬМОГО СКЛИКАННЯ 

ВІДБУЛАСЯ XXV ПОЗАЧЕРГОВА СЕСІЯ БЕРЕСТЕЧКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ВОСЬМОГО СКЛИКАННЯ  25.04.2023 року відбулася ХХV позачергова сесія Берестечківської міської ради восьмого скликання. Відкриття сесії розпочалося хвилиною мовчання та звучанням Державного Гімну. Після цього міський голова Ігор Грудзевич нагородив нагрудним знаком «Ветеран Війни» учасників бойових дій, які визнані інвалідами війни. Надалі був оголошений план роботи пленарного засідання на якому було вирішено ряд питань, а саме: ✅Прозвучав звіт міського голови про роботу міської ради за 2023 рік. ✅Внеесено зміни до рішення сесії Берестечківської міської ради від 07.12.2022p.No22-7/2022 «Про бюджет міської територіальної громади на 2023рік» ✅Затверджено перелік закладів культури базової мережі комунального закладу «Центр культури та національної памʼяті Берестечківської міської ради» ✅Внесено зміни до Статутів закладів дошкільної освіти Берестечківської міської ради ✅ Звернення з клопотанням до Міністерства культури та інформаційної політики ✅ А також вирішено ряд земельних питань.

09:07 28.04.2023

Інформація від Горохівського відділення Луцького районного відділу ДУ «Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України»

Інформація від Горохівського відділення Луцького районного відділу ДУ «Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України»

Епідемічний паротит. Що варто знати про хворобу. Епідемічний паротит - це гостре вірусне захворювання, під час якого відбувається запалення слинних залоз людини. Через те, що в хворого при цьому шия збільшується в об’ємі, в народі цю хворобу називають свинка. Паротит – найчастіше зустрічається у віці від 5 до 15 років, проте небезпека зараження для дорослих теж є. Причому хлопчики хворіють частіше за дівчаток. Вірус паротиту передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом (вдихання повітря, що містить вірус в крапельках слини). Для розвитку захворювання необхідний тривалий і тісний контакт із хворим. Потрапляючи в організм людини, вірус розмножується в її залозистій тканині. Тому, окрім привушних слинних залоз, можуть також уражатись інші залозисті органи: під'язикові та підщелепні слинні залози, яєчники/яєчка, щитовидна та підшлункова залози. Ураження статевих органів частіше відбувається у підлітків (орхіт виникає у 20% хворих хлопчиків, оофорит – у 5% дівчаток) і може призвести до безпліддя. Інкубаційний період триває в середньому від 11 до 21 дня. Хворий заразний за 1-3 дні до появи перших ознак хвороби і протягом 9 днів після її початку (максимальне виділення вірусу - з третього по п'ятий день). Ізоляції хворий підлягає протягом 9 днів від розвитку набряку слинних залоз.  ОЗНАКИ ПАРОТИТУ Зазвичай «свинка» починається гостро. До основних симптомів паротиту відносять:  різке підвищення температури тіла до 39°С, яка може зберігатись 5-7 днів;  біль в області вух, щоки, шиї та при пальпації слинних залоз;  больовий синдром при жуванні чи ковтанні; припухлість зони перед вушною раковиною, що збільшується в розмірах (найбільше припухлість збільшується на 5-6 день хвороби); Специфічного лікування немає, лише симптоматичне. Уражені слинні залози є болючими, тому ідеальною для хворого є рідка, тепла їжа та пиття. Імунітет у перехворілих стійкий та тривалий, повторно заражається менш ніж 1% хворих. Щеплення від паротиту робляться в 12 міс. та 6 років комплексною вакциною КПК (кір, краснуха, паротит), яка входить в календар обов’язкових щеплень. Вакцинація допомагає виробити імунітет до хвороби та запобігти захворюванню, або ж її ускладненням, якщо ви все таки захворієте. Пам’ятайте, що кожен організм є індивідуальним і дає різну імунну відповідь. Будьте здорові! Лікар – епідеміолог Надія Горщар

13:51 30.03.2023

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь